Karantinayı ihlal etti, doktora hakaret etti, Sağlık Bakanlığı'nı arayıp doktoru tehdit etti!
395 defa okundu
29 Eylül 2021 Çarşamba - 07:50
Karantinayı ihlal etti, doktora hakaret etti, Sağlık Bakanlığı'nı arayıp doktoru tehdit etti!

Kahramanmaraş'ta temastan kaynaklanan karantinayı ihlal ederek gittiği aile sağlığı merkezinde kendisini uyaran Dr. Lütfi Tiyekli'ye hakaret edip, Sağlık Bakanlığı'nı da arayarak "Bu adamı dövsem haklı mıyım, haksız mıyım? Doktor dayak yemeyi hak ediyor, gırtlaklamamak için kendimi zor tutuyorum" diyen Ömer Özbiner'e (43) dava açıldı. Savunmasında suçlamaları kabul etmeyen Ömer Özbiner, 6 bin 800 lira adli para cezasına çarptırıldı. Dr. Lütfi Tiyekli, cezayı yetersiz bulduğunu belirterek tazminat davası açacağını söyledi.

Olay, geçen yıl 26 Ekim'de Doğukent Aile Sağlığı Merkezi'nde meydana geldi. Ömer Özbiner, rapor almak için aile hekimi Lütfi Tiyekli'ye başvurdu. Tiyekli, sistemde yaptığı kontrolle Ömer Özbiner'in temaslı olup karantinayı ihlal ettiğini tespit etti. Bunun üzerine Tiyekli, rapor isteyen Ömer Özbiner'in karantinayı ihlal ederek hem kendisinin hem de aile sağlığı merkezindekilerin sağlığını tehdit ettiğini belirterek evine dönmesi gerektiğini söyledi.

İddiaya göre Ömer Özbiner, Lütfi Tiyekli'ye hakaret edip aile sağlığı merkezinden ayrılarak 184 No'lu Sağlık Bakanlığı İletişim Merkezi'ni (SABİM) aradı. Telefona çıkan görevlilere "Bu adamı dövsem haklı mıyım, haksız mıyım? Sonra doktorları neden dövüyorlar, doktor dayak yemeyi hak ediyor, gırtlaklamamak için kendimi zor tutuyorum. Doktora bir şey yapmamak için dışarıya çıktım" diye konuştu.

SABİM görevlileri de Dr. Lütfi Tiyekli ile iletişime geçerek hastanın kötü bir şey yapabileceğini, bu nedenle dikkatli olması konusunda uyardı. Tiyekli de Ömer Özbiner hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu.

https://www.hurriyet.com.tr/gundem/karantinayi-ihlal-etti-doktora-hakaret-etti-saglik-bakanligini-arayip-doktoru-tehdit-etti-6-bin-800-lira-cezaya-carptirildi-41904942

Etiketler : dr, lütfi, tiyekli, karantina
Bu habere henüz yorum yapılmamış
Ad Soyad :
Yorum Başlığı :
Yorum :